O mnieOferta  Kontakt    Cennik

Rodzaje masaży

 

 

        Masaż klasyczny

Człowiek współczesny ponaglany tempem życia narażony jest na wiele szkodliwych wpływów otoczenia. Zanieczyszczenie powietrza, wody i pożywienia, niewłaściwy sposób odżywiania, nikotyna, różnego rodzaju używki oraz nadużywanie laków, stwarzają dodatkowe ujemne czynniki wpływające na zdrowie człowieka. W tych warunkach dochodzi do wyczerpania rezerw samoregulacji ustroju. w konsekwencji tego powstają choroby cywilizacyjne takie jak: nerwice, choroba wieńcowa i nadciśnieniowa, choroby wrzodowe narządów przemiany materii, nowotwory, choroby alergiczne i wiele innych.

W celu zapobiegania tym chorobom obserwuje się obecnie w lecznictwie dążenie do wykorzystania czynników fizykalnych, pozwalających zwiększyć odporność organizmu oraz usprawnić procesy adaptacyjne ustroju. Wykorzystuje się tutaj naturalne i sztuczne czynniki fizyczne. Są nimi różne postacie energii występujące w naturze lub wytwarzane przez specjalne generatory, czyli sztuczne. Energia w postaci bodźców wykorzystywana jest do oddziaływania na organizm człowieka.

Masaż jest formą terapii, która wykorzystuje wpływ energii mechanicznej i kinetycznej na tkanki w celu wywołania odpowiedniej reakcji. Aby wywołać takie reakcje za pomocą masażu klasycznego ( czyli ręcznego ), wykorzystuje się różne techniki w odpowiedniej kolejności, które wywierają wpływ na tkanki ustroju człowieka, powodując wystąpienie odczynów w tkankach i narządach.

Celem masażu klasycznego jest zadziałanie na układ ruchu (mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, okostną, kości) oraz na skórę, tkankę tłuszczową, łączną, na układ krwionośny i chłonny. Masaż klasyczny działa również na narządy wewnętrzne.

       

            Masaż leczniczy

Masaż leczniczy to działanie odpowiednich technik masażu wykorzystanych przez masażystę, na organizm człowieka celem uzyskania odpowiedniego efekty profilaktycznego oraz leczniczego w różnych stanach chorobowych.

 

            Masaż relaksacyjny

specyficzna odmiana masażu klasycznego dostosowana do indywidualnych odczuć osoby masowanej. Celem jest pełna relaksacja i wyciszenie. Stosuje się w nim techniki rozluźniające. Masażem obejmujemy całe ciało. Powinien on odbywać się w komfortowych warunkach przy specjalnie skomponowanej muzyce dobranej zgodnie do upodobań masowanego.

 

                    Masaż czekoladą

Masaż czekoladowy można nazwać masażem, który umożliwia podanie skórze pysznego jedzenia. Podczas takiego zabiegu możesz rozkoszować się słodkościami bez konieczności jedzenia czekolady.
Zabieg ten to sama przyjemność. Jest doskonały gdy człowiek jest zestresowany
lub gdy skóra czuje dyskomfort i jest sucha. Zabieg działa pozytywnie na skórę, gdyż odżywia ją i nawilża, oraz na zmysły, gdyż poprawia samopoczucie. Ziarna kakaowca zawierają caobrominę, teobrominę, wit. A, E, F i H, ceramidy, polifenole, magnez, wapń,
cynk i oraz kofeinę - czyli substancje pobudzające krążenie krwi w skórze, zmniejszające obrzęki i przyspieszające spalanie tłuszczu.

Masaż działa stymulująco na układ krążenia, poprawia jędrność i elastyczność skóry, spowalnia procesy starzenia, daje odczucie głębokiego relaksu i poprawę stanu psychicznego.

 

               Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami to masaż relaksacyjny, a zarazem również leczniczy. Likwiduje wszelkie napięcia, bóle mięśniowe.

Ciepło kamieni wpływa na poprawę krążenia, poprawia przemianę materii i oczyszcza organizm z toksyn. Jest zabiegiem energetyzującym każdy rodzaj skóry.

Masaż wykonywany jest specjalnymi bazaltowymi kamieniami. Dzięki różnym rozmiarom kamieni można zastosować je do masażu całego ciała. Kamienie posiadają dużą pojemność cieplną, która pozwala przekazać ciepło w głąb organizmu. Przez odczuwanie ciepła organizm rozluźnia się i regeneruje.